logoگروه مهندسی ایران ملد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹  در زمینه طراحی و ساخت انواع قالب های تزریق پلاستیک، قالب های فلزی(قالب برش،قالب خم،قالب کشش) و دایکست، تولید انواع قطعات و مجموعه های پلاستیکی و فلزی، آغاز کرده است.
هدف از تاسیس ایران ملد ایجاد مجموعه ای تخصصی و به روز در زمینه ساخت قالب های صنعتی و تولید قطعات پلاستیکی و فلزی با ظرایف و پیچیدگی های قطعات متداول در دنیا می باشد.
همه ی افرادی که آشنایی یا تجربه قالبسازی در ایران را دارند، به این مسئله واقف هستند که فرایند ساخت و تولید قطعات پلیمری و فلزی از مرحله طراحی محصول،نمونه سازی، قالب سازی و تولید انبوه، دچار مشکلات و نقایص بزرگی می باشند که این نقایص صرفاً بخاطر نبود تکنولوژی و امکانات روز دنیا نبوده و به گونه ای می توان گفت که نحوه ی مدیریت انجام این فرآیند و عمل کردن به آن،بیشترین سهم را در عدم کیفیت قالب،عدم تحویل به موقع قالب،تولید ناهماهنگ را دارد. در حقیقت داشتن مدیریت در فرآیند قالبسازی به طرز معجزه آسایی می تواند عدم دسترسی به تکنولوژی روز دنیا را کم رنگ کرده و کیفیت قالبسازی را ارتقاء و زمان تحویل و قیمت ساخت قالب را کاهش دهد. این تجربیات با صرف زمان و هزینه ی زیادی برای مدیران این مجموعه نائل آمده است،به طوری که گروه مهندسی ایران ملد پیش از تاسیس این مجموعه اقدام به تاسیس وب سایتی – www.iranmold.com -در سال۱۳۸۴ با موضوع قالب و قالبسازی در ایران را نموده که نام آن، معرف حضور اکثر قالبسازان و تولیدکنندگان،اساتید و دانشجویان این رشته می باشد.
پایگاه اطلاع رسانی قالب و قالبسازی در ایران، وب سایتی است که به صورت تخصصی و مهندسی اطلاعات مفید و کاربردی در زمینه ی طراحی و تحلیل ،ساخت قالب های تزریق پلاستیک،فلزی،دایکست و بادی در ایران، به صورت رایگان در اختیار بازدیدکنندگان و علاقه مندان به این حرفه گذاشته است.
گروه مهندسی ایران ملد با کسب دانش های علمی و تجربی و همکاری با بسیاری از قالبسازان خارجی و داخلی و کسب تجربه فراوان در مباحث اساسی در قالبسازی(طراحی،تحلیل و ساخت) پا به عرصه رقابت با قالب ها و محصولات خارجی گذاشته و سعی در ایجاد بستری مناسب در زمینه طراحی و ساخت قالب همراه قطعات و مجموعه های پلیمری و فلزی را دارد.
مطمئناً در این راه موانع و مشکلات بسیاری  بر سر راه ما خواهد بود که امید است به یاری خداوند و همکاری و مساعدت تولیدکنندگان،سازندگان ،اساتید و همه ی دست اندرکاران در این زمینه بتوانیم گامی در جهت بالابردن فضای قالبسازی و ساخت قطعات پلیمری و فلزی در ایران برداشته باشیم.

گروه مهندسی ایران ملد

دی ماه ۱۳۸۹